19 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie Fire Talk poświęcone tematyce Internet of Things. Wśród prelegentów znalazł się także Krystian Bergmann, Head of Technical Projects w FIBARO, który opowiadał o wpływie internetu rzeczy na rozwój inteligentnych domów.

Fire Talk to cykl wydarzeń poświęconych tematyce nowych technologii, w trakcie których dochodzi do spotkania specjalistów z obszaru IT z przedstawicielami nowoczesnych branż. Ostatnia edycja Fire Talk skupiła się przede wszystkim na zagadnieniu Internetu Rzeczy.

W trakcie spotkania przedstawiciele Instytutu Sobieskiego, FIBARO, Siemens, Glaze Prosthetics, Connected Life Magazine, Abyss Glass Group oraz YouTuber Radosław Schmalz omawiali zagadnienia związane z branżą IoT, jej rozwojem, możliwościami oraz wyzwaniami jakie przed nią stoją. Wśród najczęściej podnoszonych tematów znalazły się cyberbezpieczeństwo, wpływ IoT na rozwój miast i sektora motoryzacyjnego oraz przyszłość asystentów głosowych.

Wsparcie dla technologii takich jak Google Assistant jest kluczową kwestią dla FIBARO ponieważ rewolucjonizuje ona sposób, w jaki człowiek korzysta z Internetu i promuje filozofię Internetu Rzeczy na niespotykaną wcześniej skalę. – mówił w trakcie swojego wystąpienia Krystian Bergmann, Head of Technical Projects w FIBARO.

Po części indywidualnych wystąpień odbył się panel z udziałem wszystkich prelegentów, w trakcie którego omawiane były także pytania od publiczności. Spotkanie odbyło się na terenie Campus Warsaw, A Google Space.

zdjęcia z eventu

 

materiały do pobrania
POBIERZ ARTYKUŁ