Już w przyszły czwartek (16.07.) na torze w Toruniu odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji cyklu Nice Cup 2020. Zgodnie z zapowiedziami, zawodnicy będą startowali na własnych silnikach.

Opóźnienie sezonu związane z pandemią koronawirusa spowodowało wywrócenie do góry nogami całego kalendarza – także rozgrywek juniorskich. Dzięki staraniom firmy Nice, Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz trenera kadry juniorów, Rafała Dobruckiego, Nice Cup wraca do kalendarza.

Sezon 2020 jest bardzo trudny dla wszystkich. Mimo że nie jesteśmy już sponsorem tytularnym rozgrywek pierwszej ligi, w dalszym ciągu chcemy kontynuować Nice Cup. Moim zdaniem, w obecnej sytuacji, bardzo ważne jest zapewnienie polityki startowej także tym juniorom, którzy nie są obecnie w stanie przebić się do składu ligowego

– mówi Wojciech Jankowski z firmy Nice, organizator cyklu.

Wracamy do korzeni. Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku zawodnicy będą startowali na własnych silnikach

– dodaje Jankowski.

W tym roku planowana jest organizacja pięciu rund. Inauguracyjne zawody odbędą się w przyszły czwartek (16.07.2020 r.) na MotoArenie w Toruniu. Kolejne rundy odbędą się w Bydgoszczy, Łodzi (zawody połączone z Memoriałem Władysława Pietrzaka), Grudziądzu oraz Krośnie. W zależności od zainteresowania wykorzystana może zostać tabela biegowa na 12-stu lub 16-stu zawodników. Co więcej, w przypadku zgłoszenia się min. 4 zawodników w kategorii 250cc, istnieje możliwość przeprowadzania dodatkowego turnieju w tej klasie rozgrywkowej (przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego).

Trzech najlepszych zawodników w każdej rundzie otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów cyklu. Wśród sponsorów cyklu znajdują się firmy zrzeszone w grupie Nice: FIBARO, elero oraz V2. W związku z tym najlepsi zawodnicy otrzymają napędy do bram z rodziny NiceHome, zestawy inteligentnego domu FIBARO czy systemy alarmowe. Dla zwycięzcy całego cyklu, wzorem poprzednich lat, Nice ufunduje kewlar na sezon 2021. Być może zawodnicy otrzymają również do wykorzystania opony – obecnie trwają rozmowy z producentem.

Terminarz Nice Cup 2020:

16.07.2020 Nice Cup (runda 1) – Toruń

23.07.2020 Nice Cup (runda 2) – Bydgoszcz

27.08.2020 Nice Cup (runda 3) – Memoriał Władysława Pietrzaka – Łódź

10.09.2020 Nice Cup (runda 4) – Grudziądz

1.10.2020 Nice Cup (runda 5) – Krosno