Wynajmij swój inteligentny dom

FIBARO, jeden z pionierów na polskim rynku inteligentnych urządzeń do sterowania domem od początku 2024 roku proponuje niespotykany do tej pory w branży smart home nowy sposób nabycia produktów. Dzięki współpracy z plenti – aplikacją służącą do wynajmu urządzeń elektronicznych użytkownik ma okazję wynająć do swojego domu zestaw inteligentnych urządzeń i płacić za jego użytkowanie w formie abonamentu.

Samochody, smartfony, a teraz smart home

Wynajem to coraz popularniejsza metoda użytkowania różnych produktów przez konsumentów w Polsce. Według magazynu Forbes „już 68 proc. Europejczyków deklaruje, że posiadanie rzeczy nie jest dla nich tak ważne, jak kiedyś, a stan posiadania ich nie definiuje. Konsumenci zdali sobie również sprawę z tego, że ich zachowania zakupowe wpływają na środowisko i coraz bardziej świadomie podejmują decyzje o zakupach.” Nie inaczej dzieje się w Polsce. Wynająć można nie tylko samochód, smartfon czy ekspres do kawy, ale dzięki FIBARO także… jeden z czterech zestawów inteligentnego domu.

Od niedawna w aplikacji plenti do wyboru są 4 zestawy oparte o produkty FIBARO. Każdy z nich odpowiada na inne potrzeby konsumenta, ale oparty jest zawsze na centrali FIBARO Home Center 3 Lite. Dzięki temu proces konfiguracji jest intuicyjny. W plenti użytkownik może również skorzystać z usług dodatkowych, w których montażem i konfiguracją zestawu w domu lub mieszkaniu zajmie się profesjonalista.

Skład wynajmowanego zestawu zależy od potrzeb konsumenta. W zależności od priorytetów konsument sam musi określić, czy w jego inteligentnym domu bądź mieszkaniu ważniejszy jest komfort czy bezpieczeństwo. Czy też może inteligentny dom ma wyłącznie przyczyniać się do optymalizacji zużycia energii elektrycznej i pozostałych mediów lub tylko pełnić funkcję inteligentnego systemu alarmowego.

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że system inteligentnego domu musi być skomplikowany i drogi. Zależność ta dawno przestała obowiązywać. Konfiguracja systemu oraz jego poszczególnych elementów jest intuicyjna. Jeśli użytkownik podąża krok po kroku za wskazówkami panelu konfiguracyjnego oraz korzysta z porad FIBARO nie będzie miał problemu z instalacją oraz rozpoczęciem korzystania z systemu. Czy smart home FIBARO jest drogi? Dzięki usłudze najmu użytkownik może zacząć swoją przygodę z inteligentnym domem już nawet za 100 złotych miesięcznie. Doświadczenia producenta pokazują, że zdecydowana większość użytkowników po roku testowania urządzeń decyduje się na rozbudowę swojego systemu o nowe funkcjonalności!

Kiedy wynajem jest lepszy niż zakup?

Użytkownik nie jest pewny

Chcesz wybrać sprzęt i może masz już za sobą oglądanie mnóstwa recenzji w sieci, ale nadal nie wiesz na co się zdecydować? Czasami nawet tydzień ze sprzętem pokaże Ci, czy jest między Wami chemia, czy się nie dogadujecie. Dzięki wynajmowi możesz ocenić sprzęt i zupełnie świadomie podejść do zakupu. To lepsze niż jazda próbna!

Użytkownik nie chce inwestować na start

Jesteś prawie przekonany, które urządzenie potrzebujesz, ale wciąż „coś” blokuje Ciebie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Inwestycja startowa wydaje się Tobie zbyt duża i nie chcesz od razu wydawać zbyt dużej kwoty. Przy wynajmie nie musisz inwestować, a cała inwestycja rozkładana jest na ustalony okres, co powoduje, że początkowy wydatek przestaje być bolesny.

Użytkownik nie chce przywiązywać się do danego produktu

Myślisz o zakupie, ale nie chcesz decydować się na jeden sprzęt na długo. Zamiast kupować sprzęt, opłacasz subskrypcję i korzystasz z niego. Kiedy uznasz, że czas na inny lub pojawi się nowy model  po prostu zwracasz dotychczasowy i wynajmujesz następny!

Kiedy użytkownik nie korzysta z urządzenia regularnie

Potrzebujesz urządzenia raz na rok, bo zabierasz je na urlop lub używasz go w domu? Możesz je kupić, ale przez większość roku po prostu magazynujesz wtedy starzejący się sprzęt. Przy najmie wynajmujesz go za ułamek ceny zakupu, korzystasz bez zmartwień i zawsze masz aktualny sprzęt, który działa jak nowy.

Zestawy FIBARO dostępne w aplikacji plenti
Zobacz ofertę

FIBARO RENT Smart

Dostosuj mieszkanie do swoich potrzeb umieszczając podstawowe elementy domu tam, gdzie jest to dla Ciebie najwygodniejsze i uruchamiaj sprzęty jednym kliknięciem za pośrednictwem aplikacji. Zapomniałeś włącznika przy łóżku? Dzięki pakietowi FIBARO włączysz światło za pośrednictwem smartfona lub asystenta głosowego. Nie ma potrzeby kucia ścian. Chcesz zgasić światło w pokoju na piętrze lub odłączyć zasilanie w innym urządzeniu? Zrób to nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu korzystając z aplikacji Yubii. Dostępna całkowicie bezpłatnie w Google Play Store oraz App Store.
Skład zestawu

 • Centrala sterująca FIBARO Home Center 3 Lite
 • FIBARO WallPlug x 2
 • FIBARO Dimmer
 • FIBARO Motion Sensor
 • FIBARO Heat Controller

FIBARO RENT Oszczędny

Zabawa w ciepło-zimno to Twój codzienny zwyczaj? Zimą więcej czasu spędzamy w domu i bywa, że każdy z jego mieszkańców ma inne upodobania. Ty wolisz ciepły sweter i gorącą herbatę, Twój partner mógłby cały rok biegać w krótkich spodenkach. A co, kiedy w domu pojawi się dziecko? Jak pogodzić interesy wszystkich mieszkańców i nie zwariować? Jak oszczędzać na ogrzewaniu nie rezygnując z komfortu? W nowym roku czas na nowe rytuały! Zapanuj nad temperaturą w Twoim domu i dostosuj ją do swoich potrzeb ustalając własny harmonogram dla pojedynczych pomieszczeń. A kiedy nie ma Cię w domu zarządzaj temperaturą zdalnie – Twój portfel Ci za to podziękuje!
Skład zestawu

 • Centrala sterująca FIBARO Home Center 3 Lite
 • FIBARO WallPlug x 2
 • FIBARO Dimmer
 • FIBARO Motion Sensor
 • FIBARO Heat Controller Starter Pack x 2
 • FIBARO Double Switch

FIBARO RENT Alarm

Chcesz zabezpieczyć Twoje mieszkanie, domek letniskowy lub kampera za pomocą mobilnego systemu alarmowego. Z pakietem FIBARO to nic trudnego. Wybierasz przestrzeń, którą chcesz monitorować i od teraz masz już z każdego miejsca na świecie dostęp do Twojego mienia. Za każdym razem, kiedy wydarzy się jakieś niepożądane zjawisko otrzymasz powiadomienie na Twojego smartfona lub system wyśle Tobie wiadomość e-mail, a syrena alarmowa odstraszy nieproszonych gości.
Skład zestawu

 • Centrala sterująca FIBARO Home Center 3 Lite
 • Nice HubPowerBank
 • FIBARO Motion Sensor
 • FIBARO Door/Window Sensor
 • Syrena alarmowa zewnętrzna Z-Wave Philio

FIBARO RENT Bezpieczny

Bezpieczeństwo to najlepszy prezent, jaki możesz podarować swoim bliskim. Inteligentny zestaw z czujnikami ruchu, dymu i zalania powiadomi Cię, gdy tylko wydarzy się coś nieoczekiwanego. Więcej czasu na reakcję to mniejsze koszty usunięcia awarii i spokojna głowa, że wszystko jest pod kontrolą. Nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu.
Skład zestawu

 • Centrala sterująca FIBARO Home Center 3 Lite
 • FIBARO WallPlug
 • FIBARO Dimmer
 • FIBARO Motion Sensor x 2
 • FIBARO Heat Controller Starter Pack
 • FIBARO Double Switch
 • FIBARO Flood Sensor
 • FIBARO Smoke Sensor