Życie bywa zaskakujące a sytuacje losowe potrafią bardzo mocno zmienić sielankę w sytuację nie do pozazdroszczenia. Poczucie bezpieczeństwa to najcenniejsze, co możemy zapewnić sobie i naszym najbliższym. Kiedy nasz dom jest bezpieczny, możemy cieszyć się czasem spędzonym w rodzinnym gronie, rozwijać swoje pasje i odpoczywać. Sytuacja, w której ma się pewność, że trzymasz rękę na pulsie pozwoli na podniesienie komfortu życia, które dziś jest bardzo stresujące.

Sytuacje zagrażające bezpieczeństwu mogą przytrafić się niemal wszędzie. Zainstalowanie systemu FIBARO w miejscu pracy może pomóc w momencie, gdy odwiedzi nas awanturująca się osoba. Problem ten zostanie natychmiast rozwiązany – wystarczy nacisnąć The Button, który zaalarmuje ochronę, która delikatnie pomoże się uspokoić. Kolejnym przykładem wykorzystania systemu to zintegrowanie Keyfoba, systemu alarmowego i świateł, które za jednym przyciśnięciem guzika zaczną w jednej chwili świecić i wydawać sygnał dźwiękowy. Włamywacz usiłujący dostać się do domu zostanie natychmiast odstraszony i na pewno już nie wróci pod Twoje drzwi.

Troska o najbliższych towarzyszy nam przez cały czas. Integracja FIBARO i platformy IFTTT dostarczy informacji, czy pociecha dotarła do szkoły i czy po określonym czasie wróciła do domu. To wszystko dzięki lokalizacji wysyłanej przez telefon i ustawieniu odpowiedniej funkcji w panelu IFTTT.

Gdy nie ma nas w domu możemy nadal mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pomieszczeniach. Każdorazowe wykrycie ruchu przez kamerę spowoduje wysłanie printscreena na smartphone w celu weryfikacji źródła naruszenia. Kto wie – może kot lub pies dostał się do pokoju, w którym nie może przebywać, może dziecko wróciło wcześniej ze szkoły a może do domu udało dostać się niepożądanej osobie?

Nikt z nas nie lubi wracać się do domu sprawdzając czy wyłączyliśmy telewizor, czy zamknęliśmy okna przed wyjściem itp. Dzięki FIBARO the Button można jednym kliknięciem wysłać sygnał, a system sprawdzi stan czujników Door/Window Sensor, czy zgasiliśmy światła, czy na pewno do Wall Pluga nie jest podłączone  niepotrzebny sprzęt AGD i RTV. Po paru sekundach dostaniemy na telefon powiadomienie push z informacją, czy możemy opuścić dom niczym się nie martwiąc.

System smart home FIBARO sprawdza się także podczas krótszych czy dłuższych wyjazdów. Możemy symulować swoją obecność w domu poprzez zdalne włączanie świateł (np. dzięki FIBARO Dimmer czy Single/ Double Switch), telewizora czy innych sprzętów, które mogą zmylić osoby postronne.

Popularne powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony” sprawdza się bardzo często i przypominamy sobie o nim w sytuacji, gdy niestety jest już za późno na reakcję. Inwestycja w system inteligentnego domu FIBARO pozwoli spokojniej spać, odpocząć a także trzymać rękę na pulsie w każdej sytuacji, która mogłaby potencjalnie skończyć się nie po naszej myśli.

Poznaj możliwości domu FIBARO