8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się dziewiąta edycja wydarzenia Poznań Biznes Partner, które tradycyjnie odbywa się w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań. 

FIBARO zostało zaproszone do uczestnictwa w części „Start-up Poznań: przyszłość jest dziś?” w roli prelegenta oraz członka panelu dyskusyjnego. Była to doskonała okazja do przybliżenia historii FIBARO, tego, jak z firmy zaczynającej w garażu na poznańskich Smochowicach doszliśmy do osiągnięcia statusu globalnej marki oferującej swoje produkty na całym świecie.

 

Krystian Bergmann, który opowiadał o drodze do globalnego sukcesu FIBARO, pokazał jak na przestrzeni 9 lat zmieniało się podejście w zarządzaniu FIBARO, jak od tego czasu zmieniała się branża i jakie kroki musiały zostać podjęte by stale się rozwijać. Wiedza ta z pewnością okazała się cenna i interesująca dla każdego z uczestników i słuchaczy. Krystian pokazał także zdjęcia pierwszego prototypu czy momentu dostarczania maszyny SMD – momentów przełomowych w naszej historii.

 

Tomasz Jankowski wziął udział w panelu dyskusyjnym, w którym uczestnicy dzielili się historiami fuck-up’ów które przydarzyły się podczas rozwijania biznesu. Dyskusja ta była także okazją do odczarowania mitu natychmiastowego sukcesu nowych pomysłów i biznesów, które mierzyć się muszą z przepisami, regulacjami i często niedokładnym researchem otoczenia, w którym start-up miałby działać.

Bardzo lubimy tego typu działania, jesteśmy dumni ze swojego start-upowego dziedzictwa i cały czas staramy się utrzymać tę bardzo ważną część naszej historii w codziennej pracy.