FIBARO razem z partnerem z Tajwanu – FLH, uczestniczyło w targach CEATEC odbywających się w Chiba, w Japonii, gdzie prezentowane były produkty z branży Internet of Things. Targi trwały od 16 do 18 października i cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Odwiedzający stoisko FIBARO byli zdumieni eleganckim wyglądem i podejściem do designu produktów naszej marki. Z reakcji odwiedzających i licznych rozmów dowiedzieliśmy się, że nasze produkty idealnie pasują do japońskich domów, gdzie wszystkie elementy ze sobą współgrają i tworzą spójną, nienarzucającą się całość. Największym zainteresowaniem cieszyły się Keyfob, Swipe oraz The Button – produkty tego typu bardzo rzadko są spotykane na tamtejszym rynku. Ich intuicyjna obsługa i wyróżniający się wygląd przypadły do gustu gościom na stoisku.

CEATEC było doskonałą okazją dla japońskich firm aby lepiej poznać FIBARO, które od niedawna dostępne jest w ofercie giganta telekomunikacyjnego – KDDI. Japończycy znają urządzenia działające w standardzie Z-Wave, czekają jednak na więcej urządzeń FIBARO dostępnych na ich rynku. Dla FIBARO to niesamowita szansa na podkreślenie swojej roli i obecności w branży smart home w Japonii.

Nasze stoisko odwiedzane było przez przedstawicieli z branży telekomunikacyjnej, energetycznej, budowlanej i…opieki zdrowotnej. To pokazuje, jak szerokie horyzonty otwiera przed FIBARO ten dojrzały japoński rynek.

Wszyscy wystawcy pokazali różnorodną i bogatą ofertę całej branży IoT, nie zabrakło prezentacji na praktycznych, wyjętych z codziennego życia, przykładach. Większość odwiedzających targi CEATEC to przedstawiciele przeróżnych firm. Rozmowy dotyczyły przyszłości branży smart home, rozwoju produktów i potencjału ich zastosowania w codziennym życiu.

Nie możemy doczekać się kolejnej edycji tego wydarzenia 😊