Jednym z długoterminowych elementów strategii HR FIBARO jest pozyskiwanie najbardziej wartościowych absolwentów z wielkopolskiego rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że walka o talenty zaczyna się już w momencie trwania  studiów. Dlatego staramy się angażować w życie uczelni technicznych i przekazywać studentom informacje o możliwościach rozwoju w naszych strukturach już na etapie ich wczesnej edukacji. 

Targi Pracy na Politechnice Poznańskiej organizowane są już od 1996 roku. To jedne z największych przedsięwzięć tego typu na rynku pracy i wśród poznańskiej społeczności akademickiej. Zależy nam na tym aby angażować się w projekty, które pozwalają nam przybliżać się do społeczności akademickiej z której w przyszłości będzie rekrutowała się nasza kadra.

W gronie obecnych pracowników FIBARO znajduje się wielu, którzy ukończyli kierunki techniczne również na Politechnice Poznańskiej. Również większość średniej kadry zarządczej wywodzi się z tej uczelni, zatem jest to dla nas naturalny kierunek promocji.

W dniach 7-8 marca nasze stoisko odwiedziło kilkuset studentów chcących w przyszłości związać swoją karierę z branżą smart home i IoT. Nasi eksperci byli dla nich dostępni przez cały czas i odpowiadali na dziesiątki pytań związanych z pracą w sektorze technologicznym.

Poznańskie Targi Pracy  trwały przez dwa dni, zgromadziły blisko 100 wystawców oraz kilkaset ofert pracy. Wzięło w nich udział kilka tysięcy odwiedzających a FIBARO było jednym z 4 głównych sponsorów wydarzenia.