Jest nam niezmiernie miło poinformować, że światło dziennie ujrzał jeden z pierwszych raportów z obszaru IoT dla polskiej gospodarki, w którym swój wkład ma Krystian Bergmann, Head of Customer Experience FIBARO. 

Krystian jako ekspert FIBARO został zaproszony do uczestniczenia w grupie eksperckiej obszaru Inteligentnych Miast i Budynków, jest to wielki sukces – FIBARO było jedynym przedstawicielem obszaru smart home.

Jeszcze 9 lat temu, gdy FIBARO powstawało, niewiele osób było przekonanych o tym, że branża smart home rozrośnie się do takich rozmiarów i stanie się jednym z wiodących kierunków rozwoju każdej nowoczesnej gospodarki.

W raporcie znaleźć można bariery rozwoju branży i propozycje ich rozwiązania. Zainteresowani znajdą tam także przegląd globalnych trendów, które możemy już dziś obserwować w swoim najbliższym otoczeniu, np. elektryfikacja transportu, monitorowanie jakości powietrza, sztuczna inteligencja (np. eUrząd), transport współdzielony i wiele innych.

Dokument jest opracowaniem strategicznym zawierającym zestaw rekomendacji dla Rządu. Współpraca ta miała miejsce w ramach działania Ministerstwa Cyfryzacji.

Gratulujemy Krystianowi znalezienia się w tak elitarnym gronie ekspertów!

Raport znaleźć można tutaj – część, nad którą pracował Krystian zaczyna się od 32. strony