Ilekroć kiedy dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze zaczynamy zastanawiać się, jak moglibyśmy sprawić, by wracać do odpowiednio ogrzanego domu, wypełnionego świeżym powietrzem o odpowiedniej wilgotności. Inteligentny dom FIBARO to nie tylko sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem czy informowanie o pojawiających się zagrożeniach. Poznaj możliwości, jakie niesie ze sobą instalacja systemu smart home – pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze, uniknąć wydatków związanych z awariami instalacji i, co najważniejsze, poczujesz wygodę i pełny relaks.

W drodze powrotnej z pracy czy szkoły bardzo często myślimy, co zrobimy, gdy tylko przekroczymy próg domu. Relaks z książką, przed TV czy podczas słuchania muzyki? A może domowe obowiązki,
które czekają na nas już od dłuższego czasu? Inteligentny dom pomoże schronić się przez upałem – latem, deszczem – wiosną i jesienią oraz mrozem – zimą. Dzięki zaprogramowanym harmonogramom dom FIBARO przygotuje się na Twój powrót do domu, dostosuje temperaturę i wilgotność powietrza do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. To wszystko dla Twojej wygody.

Zastosowanie FIBARO Door/Window Sensor, termostatu i głowicy The Heat Controller pozwoli na komfort termiczny bez strat w Twoim portfelu. W upalne dni chłodzimy nasze domy i mieszkania przy pomocy klimatyzacji. W chłodniejsze dni, natomiast, używamy ogrzewania by odczuwać przyjemne ciepło. W każdej z tych dwóch sytuacji, dzięki współpracy z urządzeniami FIBARO, w przypadku wykrycia otwarcia okna, nastąpi automatyczne wyłączenie chłodzenia lub ogrzewania. Dzięki temu unikniemy zbędnego zużywania energii, a co za tym idzie – skorzysta na tym nasz domowy budżet. Jeśli jednak czujesz, że temperatura w Twoim domu będzie za niska – w każdej chwili możesz ją zwiększyć z poziomu aplikacji FIBARO Home Center App.

Choroby płuc i zanieczyszczenia powietrza stają się gorącym tematem przy okazji rozpoczęcia sezonu grzewczego. Każdemu z nas zależy na zdrowiu naszym i naszych bliskich. Inteligentny dom FIBARO pomoże utrzymać odpowiedni poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Nawilżacz powietrza, w którym umieścić można FIBARO Smart Implant w połączeniu z Wall Plug’iem zawsze zadba o odpowiednią jakość powietrza. Wykorzystanie czujnika jakości powietrza monitoruje stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu PM 2,5 i PM 10 wewnątrz pomieszczeń. W połączeniu z FIBARO CO Sensor, który czuwa nad stężeniem tlenku węgla – niewidzialnego zabójcy, i automatyczną wentylacją pozbędziesz się niewidzialnego zagrożenia. To wszystko zrobi Twój dom – dla Twojego zdrowia i komfortu.

Inteligentny dom FIBARO zawsze zadba o komfort życia i zdrowie mieszkańców. Co więcej – pozwoli też na realne oszczędności w domowym budżecie.