Mimo iż obecna aura za oknami nie wskazuje – zima już trwa. Warto zatem raz jeszcze przypomnieć, jak urządzenia FIBARO pomogą w tworzeniu niesamowitej atmosfery świąt, romantycznych długich wieczorów czy pomogą w walce z przeszywającym chłodem.

Zima kojarzy się z rodzinną atmosferą, spędzaniem wieczorów z najbliższymi i dekorowaniu domu. Strojenie choinki i fasady domów to świetna zabawa łącząca pokolenia. Warto dodać do tego cząstkę nowoczesnych technologii w postaci sterowania oświetleniem. Do takich rzeczy idealnie nadają się chociażby moduły RGBW, linia Walli czy Wall Plug. Dzięki FIBARO RGBW Controller możemy udekorować nasz dom w każdy możliwy sposób, a zrobi to za nas światło. Wystarczy wybrać jeden z kolorów a przestrzeń zmieni się nie do poznania. Zabawa sylwestrowa czy karnawałowa? Nic prostszego – moduł RGBW zadba o odpowiednią atmosferę do całonocnej imprezy, a zintegrowane z systemem FIBARO głośniki raczyć nas będą naszymi ulubionymi piosenkami. Lampki choinkowe mogą zostać automatycznie włączone poprzez aplikację, głosowo lub zgodnie z nadaną sceną wraz z zachodem słońca – wystarczy podłączyć je do inteligentnego gniazdka. Od teraz można to robić zdalnie.

Wykorzystanie oświetlenia pomoże także w ochronie dobytku przed niechcianymi „gośćmi”. Święta to czas wzmożonej aktywności włamywaczy, którzy wykorzystują wyjazdy do rodzin i znajomych. Pozostawione bez opieki mieszkania i domy wydają się być łatwym celem. Dzięki systemowi FIBARO można uchronić się przed przykrymi następstwami włamania. Jednym z najprostszych zabiegów jest zautomatyzowanie świateł czy sprzętu audio i TV by włączało się pod naszą nieobecność. Zmyli to każdego potencjalnego włamywacza.
Ogrzewanie to kolejny aspekt, który warto poruszyć w tym okresie. Wielokrotnie przytaczano przykład zastosowania głowicy termostatycznej FIBARO The Heat Controller wraz z czujnikiem temperatury jako idealne rozwiązanie w okresach grzewczych. Zastąpienie klasycznych rozwiązań inteligentnymi pozwoli na wygenerowanie nawet 42% oszczędności na kosztach ogrzewania. W jaki sposób? Przykłady można mnożyć – najprostszy polega na dostosowaniu żądanej temperatury względem poszczególnych pomieszczeń. Nie ma potrzeby utrzymywać tę samą temperaturę w hallu, łazience czy w salonie. W każdym z tych pomieszczeń przebywamy z różną częstotliwością, krócej lub dłużej. Ustawienie z poziomu aplikacji temperatury w danym pomieszczeniu z pozwoli na zminimalizowanie opłat. Z kolei, w połączeniu z zastosowaniem czujnika ruchu Motion Sensor – głowica automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniach, w których przez określony przez użytkownika czas nie zostanie wykryty ruchu.

Zastosowanie tylko kilku rozwiązań od FIBARO pozwoli na stworzenie niesamowitej atmosfery świąt, długich mroźnych wieczorów czy szalonych imprez w gronie znajomych. Przygodę z oświetleniem rozpocząć można od zakupu parkietu „Oświetlenie”. Dla osób, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania FIBARO przygotowało także opcję „Ogrzewanie”, w którym znajdują się m.in. głowice termostatyczne The Heat Controller. Niech zima w domu FIBARO będzie dla każdego upojnymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych.